Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Artykuły

Święto Pluszowego Misia

2016-12-04
Powiększ zdjęcie

Jak co roku 25 listopada, obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami zawędrowali w tym dniu do Biblioteki Publicznej w Nowym Kościele, aby odwiedzić książkowe misie i przypomnieć sobie historię powstania tej zabawki. W bibliotece przywitała nas Pani Jadzia, która przygotowała dla dzieci ciekawe zajęcia i „misiowy poczęstunek”. 

Czytaj więcej o: Święto Pluszowego Misia

Zabawa andrzejkowa - fotorelacja

2016-12-04
Powiększ zdjęcie

XXIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Złotoryi

2016-11-18
Powiększ zdjęcie

29 października 2016r. odbył się organizowany przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji XXIII Festiwal Piosenki Dziecięcej. Festiwal to przede wszystkim promocja młodych talentów powiatu złotoryjskiego. Impreza jest wydarzeniem, do której zarówno dzieci, jak i opiekunowie przygotowują się od dłuższego czasu. Każdy bowiem, chce pokazać się z jak najlepszej strony.

Czytaj więcej o: XXIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Złotoryi

Patriotyczne śpiewanie

2016-11-16
Powiększ zdjęcie

Tradycją naszej szkoły są uroczyste obchody Święta Niepodległości, które w tym roku zorganizowano w dniu 10 listopada. Celem spotkania społeczności szkolnej z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było kształtowanie postaw patriotycznych, budzenie wrażliwości na święta narodowe, rozbudzanie emocjonalnych uczuć w stosunku do Ojczyzny oraz uwrażliwienie na piękno pieśni patriotycznej. 

Czytaj więcej o: Patriotyczne śpiewanie

Powiatowe zawody w badmintonie drużynowym

2016-11-04
Powiększ zdjęcie

25 paźedziernika 2016r. w Szkole Podstawowej w Sokołowcu odbyły się powiatowe zawody  w badmintonie drużynowym. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły: SP 3 Złotoryja, SP Sokołowiec i SP Nowy Kościół. Po bardzo wyrównanej walce, obie nasze reprezentacje, zarówno  dziewcząt jak i chłopców zajęły drugie miejsca. W obu przypadkach nasi reprezentanci zwyciężyli z rywalami ze Złotoryi, natomiast ulegli przedstawicielom szkoły z Sokołowca, którzy wygrali cały turniej.

Czytaj więcej o: Powiatowe zawody w badmintonie drużynowym