Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Uwaga !

W zakładce Dla rodziców można pobrać:

  • zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa z dnia 28 lutego 2018r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018/2019 do przedszkola, punktów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych oraz kryteriów branych pod uwagę przy postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych i gimnazjum dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Świerzawa;
  • harmonogram wyjazdów na basen w ramach projektu "Umiem pływać" 

 

Iwona Hanebach - dyrektor szkoły

Artykuły

Sadzenie drzew

2018-05-10
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas IV i V wzięli udział w akcji „1000 drzew na minutę. Posadź las z leśnikami!” zorganizowanej przez Nadleśnictwo Złotoryja. Na wydzielonym obszarze lasu dzieci posadziły ponad sto sadzonek dębów. Instruktażu techniki sadzenia drzew udzielał uczniom pan leśniczy Tomasz Stolarczyk. Nagrodą za ciężką pracę było przygotowane przez leśników ognisko. Uczniowie smażyli kiełbaski, chleb i jabłka. Później pan leśniczy pokazał dzieciom miejsca żerowania szkodnika drzew iglastych – kornika drukarza.

Czytaj więcej o: Sadzenie drzew

Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas II – III

2018-04-23
Powiększ zdjęcie

20 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas II – III. Wzięły w nim udział dzieci ze szkół podstawowych gminy Świerzawa. Cele konkursu to: popularyzacja matematyki wśród uczniów klas młodszych, wyłonienie i wspieranie dzieci uzdolnionych, umożliwienie dzieciom wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi oraz międzyszkolna integracja uczniów.

Czytaj więcej o: Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas II – III

Warsztaty geologiczne w Zagrodzie Sudeckiej w Dobkowie

2018-04-23
Powiększ zdjęcie

18 kwietnia 2018r. uczniowie klas IV–VII pod opieką nauczycieli: Jolanty Dynerowicz i Radosława Kurka pojechali do Zagrody Sudeckiej na bezpłatne warsztaty pt. „Zasoby nieodnawialne Ziemi, zanieczyszczenia związane z pozyskiwaniem surowców mineralnych”.

Czytaj więcej o: Warsztaty geologiczne w Zagrodzie Sudeckiej w Dobkowie

Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Obcym

2018-04-12
Powiększ zdjęcie

We wtorek, 10 kwietnia 2018r., uczennice klasy I, II i IV wzięły udział w kolejnej edycji Gminnego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Obcym. Dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności językowe i aktors!kie w przedstawieniu pt. "A crazy story" i zajęły I miejsce. Gratulacje !

Czytaj więcej o: Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Obcym

Oliwia Leśniak laureatką Powiatowego Konkursu Matematycznego "Mistrz Tabliczki Mnożenia"

2018-04-12
Powiększ zdjęcie

23 marca 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Złotoryi po raz kolejny odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, w którym wzięło udział 10 szkół podstawowych z terenu powiatu złotoryjskiego. W tych bardzo emocjonujących zmaganiach rachunkowych naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Oziębłowska z klasy czwartej, Oliwia Leśniak z klasy piątej, Dominik Sarul z klasy szóstej i Dawid Motyl z klasy siódmej.

Czytaj więcej o: Oliwia Leśniak laureatką Powiatowego Konkursu Matematycznego "Mistrz Tabliczki Mnożenia"