Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Wzór wypełniania PIT przy przekazywaniu 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

 

 

 

Artykuły

Kolejna edycja programu "Umiem pływać"

2017-02-25
Powiększ zdjęcie

Wszystkie dzieci z klasy I naszej szkoły będą miały możliwość uczestniczyć w programie „Umiem pływać”. Odbędzie się 10 dwugodzinnych bezpłatnych lekcji nauki pływania w cieplickich Termach z wykwalifikowanym instruktorem. Projekt prowadzi Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu w porozumieniu z Gminą Świerzawa. 

Czytaj więcej o: Kolejna edycja programu "Umiem pływać"

Szkolny Konkurs Recytatorski

2017-02-11
Powiększ zdjęcie

W piątek 10 marca 2017 uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali długie i śmieszne wiersze polskich poetów. Pani Dyrektor i nauczyciele, którzy oceniali recytatorów byli zgodni i I miejsce przyznali Klaudii Borkowskiej, II Patrykowi Pichale, a III Dominikowi Sarulowi. Wyróżniono Marcelinę Mazur, Dorotę Wójcik oraz Huberta Pawlaka. 

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Recytatorski

Bal karnawałowy

2017-02-11
Powiększ zdjęcie

8 lutego 2017r. o godzinie 16:00 odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas 0-6 zebrali się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Najpierw ogłoszono zwycięzców konkursu ,,Najciekawsza maska karnawałowa". Potem odbył się pokaz strojów. Przez kolejne 10 minut wszyscy utworzyli kolorowy wąż i wesoło się bawili. Kiedy każdy dobrał się w pary, zaczął się konkurs ,,Dzikie tańce na gazecie". 

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy

Zabawy na śniegu

2017-01-23
Powiększ zdjęcie

Nareszcie spadł śnieg. Korzystając z uroków zimy uczniowie z klasy III pod opieką wychowawczyni wybrali się na sanki. Zabawa była przednia. Dzieci zjeżdżały na sankach pojedynczo i parami, na siedząco i na leżąco, na jabłuszkach i na snowboardzie. Było dużo śmiechu i radości. 

Czytaj więcej o: Zabawy na śniegu

Spotkanie z policjantem

2017-01-20
Powiększ zdjęcie

16 stycznia 2017r. w oddziałach przedszkolnych i w klasach I-VI odbyło się spotkanie dzieci z policjantem. Celem spotkania było przypomnienie uczniom o zasadach zachowania bezpieczeństwa. Pan Adam Ludynia uczył jak zachować się podczas zabaw zimowych, w sytuacji, gdy obca osoba próbuje zaprosić dziecko do samochodu lub na rozmowę oraz w razie ataku terrorystycznego. 

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem