Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele zwraca się z prośbą do Rodziców i wszystkich życzliwych naszej szkole osób o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły. Aby to zrobić, należy w rocznym rozliczeniu PIT wpisać podany poniżej numer KRS - 0000207472 oraz cel szczegółowy - "TWOJA SZKOŁA" ID 106397. Przekazane nam środki zostaną wykorzystane na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne.

 

W imieniu uczniów naszej szkoły z góry serdecznie dziękuję za  okazane nam serce i życzliwość. Odpowiednie rubryki w rozliczeniu podatkowym PIT za 2015 należy uzupełnić jak poniżej.

 

 

 

 

Dyrektor Szkoły - Iwona Hanebach

Artykuły

Wycieczka do Warszawy i Żelazowej Woli

2016-04-20
Powiększ zdjęcie

13, 14 i 15 kwietnia 2016r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami: Małgorzatą Grzymisławską, Radosławem Kurkiem i Ewą Marek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i Żelazowej Woli. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. W uroczym dworku mogliśmy obejrzeć ekspozycję opowiadającą o rodzinie Chopinów oraz ich relacjach z właścicielami majątku – rodziną Skarbków. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy i Żelazowej Woli

Sprawdzian szóstoklasistów

2016-04-07
Powiększ zdjęcie

5 kwietnia 2016r. jedenaścioro szóstoklasistów naszej szkoły, punktualnie o godzinie 9.00, przystąpiło do pisemnego sprawdzianu kompetencji. Ogólnopolski test dla uczniów klas szóstych jest przeprowadzany od 2002 roku, jednak od ubiegłego roku jego formułę diametralnie zmieniono i wprowadzono dwie części oddzielone godzinną przerwą. Już po raz drugi testem kompetencji objęto język obcy. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Czytaj więcej o: Sprawdzian szóstoklasistów

Szkolny Konkurs Plastyczny „Pisanka-kraszanka wielkanocna”

2016-03-24
Powiększ zdjęcie

23 marca 2016r. odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „PISANKA – KRASZANKA WIELKANOCNA”. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-V I. Trwał od 23 lutego 2016r. do 15 marca 2016r.  Celem konkursu była popularyzacja tradycji wykonywania pisanek w okresie wielkanocnym, pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym, zachęta do czynnego zaangażowania w tradycję Świąt Wielkiej Nocy, kształcenie wśród uczniów wrażliwości estetycznej oraz wyłonienie młodych artystów.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Plastyczny „Pisanka-kraszanka wielkanocna”

Powitanie wiosny - fotorelacja

2016-03-24
Powiększ zdjęcie

Warsztaty wielkanocne

2016-03-24
Powiększ zdjęcie

22 marca 2016r. w naszej klasie gościliśmy Panią Jadwigę Domaradzką. Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach przygotowując prace plastyczną „Koszyczek Wielkanocny”. Każdy z wielkim zaangażowaniem wykonywał zadanie ciesząc się efektem swojej pracy. Pani Jadzi bardzo, bardzo dziękujemy. 

Czytaj więcej o: Warsztaty wielkanocne

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma