Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Uprzejmie informuję, że zebranie ogólne rodziców odbędzie się 10 września 2015r. (czwartek) o godzinie 16.30. Następnie zaplanowano spotkania z wychowawcami klas i wybór trójek klasowych, które tego samego dnia wezmą udział w zebraniu Rady Rodziców.

 

Iwona Hanebach - Dyrektor Szkoły 

Artykuły

Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty!

2015-09-02
Powiększ zdjęcie

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.

Czytaj więcej o: Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty!

Sala gimnastyczna jak nowa

2015-08-26
Powiększ zdjęcie

W czasie tegorocznych wakacji rodzice naszych uczniów, pracownicy szkoły oraz niektórzy nauczyciele pracowali przy malowaniu sali gimnastycznej. Rada Rodziców z pozyskanych funduszy przeznaczyła na ten cel 5000 zł. Za te środki zakupione zostały farby, taśmy, folie, szpachle, grunt. Nieodpłatne malowanie sali gimnastycznej i klasy, w której będą się uczyć dzieci z „zerówki” wykonał przy użyciu własnego sprzętu Pan Henryk Zjawin

Czytaj więcej o: Sala gimnastyczna jak nowa

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 i pożegnanie szóstoklasistów

2015-06-27
Powiększ zdjęcie

26 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Na apel przybyli zaproszeni goście: Pan Józef Kołcz - Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Pan Zbigniew Zięba – radny Rady Powiatu Złotoryjskiego i sołtys wsi Nowy Kościół, Pan Robert Kuryś – radny Rady Miasta i Gminy Świerzawa i przewodniczący Rady Rodziców, Pan Mieczysław Hajder - radny Rady Miasta i Gminy Świerzawa, Pani Halina Zychowicz-Michoń – dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie, Pani Maria Krupienia – dyrektor Biblioteki Publicznej w Świerzawie oraz Pani Jadwiga Domarecka – bibliotekarz Biblioteki Wiejskiej w Nowym Kościele.

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 i pożegnanie szóstoklasistów

Uroczyste zakończenie w oddziale przedszkolnym i zerowym

2015-06-27
Powiększ zdjęcie

25 czerwca 2015r. o godzinie 9.00 miało miejsce uroczyste zakończenie roku w Punkcie Przedszkolnym. Gości powitał Wiktorek Tomczyk, który wcielił się w rolę maszynisty. Postanowił zabrać swoich przedszkolnych przyjaciół na wakacje. Odwiedziliśmy morze, jeziora, góry i las. Podczas wędrówki wspominaliśmy, jak to było, gdy do przedszkola po raz pierwszy przyszli mali przedszkolacy. Pięciolatki pożegnały swoich młodszych kolegów, obiecując wzorowe zachowanie w klasie „0”. 

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie w oddziale przedszkolnym i zerowym

Wycieczka do Nadleśnictwa i gospodarstwa rolnego

2015-06-27
Powiększ zdjęcie

17 czerwca 2015r. przedszkolaki odwiedziły Nadleśnictwo w Złotoryi. Wędrując po ścieżce edukacyjnej poznały tropy zwierząt leśnych, doskonaliły zmysł dotyku rozpoznając owoce lasu, dowiedziły się, które zwierzątko dalej skacze, kształtowały również słuch muzyczny wydobywając dźwięki z kawałków różnych gatunków drzew. Finałem leśnej wyprawy było ognisko. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Nadleśnictwa i gospodarstwa rolnego

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma