Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Wzór wypełniania PIT przy przekazywaniu 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

 

 

 

Artykuły

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

2017-04-27
Powiększ zdjęcie

25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki, które trwały po 45 minut oraz z części dodatkowej – przyrody. Miał na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji bazujące na ocenianiu kształtującym. Egzamin sprawdzał zakres następujących kompetencji - czytanie, pisanie, wiedzę o języku, sprawność rachunkową oraz praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych.  

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem

Lekcja otwarta pani Doroty Pawlak

2017-04-26
Powiększ zdjęcie

28 marca 2017r. dzieci z oddziału zerowego zaprezentowały się z krótkim programem artystycznym przed wspaniałą widownią; swoimi dziadkami i babciami. Co prawda ten dzień wypada dużo wcześniej, ale z powodu nieobecności wychowawczyni dzieci zaprezentowały się trochę później. Po występie i prezentach dziadkowie mogli skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez nasze mamy.

Czytaj więcej o: Lekcja otwarta pani Doroty Pawlak

X Szkolny Konkurs Recytatorski

2017-04-19
Powiększ zdjęcie

11 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się X edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Pięćdziesiąt troje dzieci z klas 0-III oraz z oddziału przedszkolnego recytowało  wiersze ulubionych poetów – Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Mariusza Szwondera, Agnieszki Frączek i innych. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji polskiej oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. 

Czytaj więcej o: X Szkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Plastyczny „Pisanka-kraszanka wielkanocna”

2017-04-13
Powiększ zdjęcie

12 kwietnia 2017r. odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego „Pisanka- kraszanka wielkanocna”. Konkurs był adresowany do uczniów klas I-VI. Trwał od 15 marca 2017r. do 5 kwietnia 2017r. Celem konkursu była popularyzacja tradycji wykonywania pisanek w okresie wielkanocnym, pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym, zachęta do czynnego zaangażowania w tradycję Świąt Wielkiej Nocy, kształcenie wśród uczniów wrażliwości estetycznej oraz wyłonienie młodych artystów.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Plastyczny „Pisanka-kraszanka wielkanocna”

Audycja muzyczna "Koncert na łące"

2017-03-28
Powiększ zdjęcie

27 marca 2017r. gościli w naszej szkole muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Tematem muzycznego spotkania był „Koncert na łące”. Cała przyroda budzi się do życia z zimowego uśpienia rozbrzmiewając najpiękniejszymi dźwiękami. Podczas koncertu wykonawcy zaprezentowali poszczególne instrumenty i ich brzmienie (pianino, skrzypce, fagot). 

Czytaj więcej o: Audycja muzyczna "Koncert na łące"