Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele !

Artykuły

Przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły

2017-01-11
Powiększ zdjęcie

Informuję, że w roku 2016 na konto naszej szkoły za pośrednictwem Fundacji "ROSA" wpłynęła kwota 2500zł. Środki te zostały pozyskane w ramach 1% podatku. Na jaki cel zostaną przekazane zadecyduje Rada Rodziców. W imieniu całej szkolnej społeczności, a zwłaszcza dzieci serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i jednocześnie proszę o przekazywanie 1% podatku także w roku 2017. 

 

Czytaj więcej o: Przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły

Jasełka

2016-12-23
Powiększ zdjęcie

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. 21 grudnia 2016r. o godz. 17.00 w pięknie udekorowanej sali sportowej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele naszej szkoły, rodzice, mieszkańcy naszej wsi i okolic. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali aktorzy i wokaliści pod czujnym okiem pani Ewy Marek i pani Renaty Gorczycy.

Czytaj więcej o: Jasełka

Szkolny Konkurs Plastyczny - Świąteczna kartka"

2016-12-23
Powiększ zdjęcie

22 grudnia 2016r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu „Świąteczna kartka”. Konkurs adresowano do uczniów kl. I-VI. Przedmiotem konkursu był projekt karty prezentującej polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu było rozbudzenie potrzeby kultywowania zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, kształcenie wśród uczniów wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni twórczej dziecka i wyłonienie młodych artystów.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Plastyczny - Świąteczna kartka"

Liliana Kruszyna wyróżniona w Powiatowym Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową

2016-12-22
Powiększ zdjęcie

15 grudnia 2016r. komisja w organizowanym przez Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji Powiatowym Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową wyłoniła i nagrodziła laureatów. Prace oceniano w 4 kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy 0-III, uczniowie klas IV-VI oraz gimnazja. Celem konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Spośród wszystkich zgłoszonych szopek przyznano I, II i III miejsce oraz wyróżniono 9 prac. Z naszej szkoły do konkursu zgłoszono 2 prace uczennic z klasy II: Zuzanny Bober i Liliany Kruszyny. W gronie wyróżnionych znalazła się szopka wykonana przez Liliankę Kruszynę.

Czytaj więcej o: Liliana Kruszyna wyróżniona w Powiatowym Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową

Pasowanie na przedszkolaka - fotorelacja

2016-12-21
Powiększ zdjęcie