Dawid Motyl - Mistrz Tabliczki Mnożenia Klas IV Powiatu Złotoryjskiego

22 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Złotoryi odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV–VI „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, w którym uczestniczyło 10 szkół podstawowych z terenu powiatu złotoryjskiego. Uczeń naszej szkoły – Dawid Motyl został Mistrzem Tabliczki Mnożenia w pionie klas czwartych.

Konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” składał się z dziewięciu etapów z różnymi konkurencjami matematycznymi takimi jak: rozwiązywanie krzyżówek i diagramów, układanie figur geometrycznych zawierających elementy mnożenia liczb jednocyfrowych przez dwucyfrowe, gra krzyżak, dopasowywanie wyników do działań, udzielanie odpowiedzi pisemnych, a w ścisłym finale także ustnych. Liczyła się nie tylko poprawność wykonywanych zadań, ale także szybkość obliczeń pamięciowych, gdyż po każdym etapie eliminowano jednego ucznia.

Oddzielnie wyłoniono mistrzów klas czwartych, piątych i szóstych. W pionie klas piątych i szóstych zwyciężyli reprezentanci gospodarzy. Bardzo wysoko uplasowali się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Wiktoria Bochnacka zajęła II miejsce w kategorii piątoklasistów, a Dominik Szymków – III miejsce wśród czwartoklasistów.

Warto podkreślić, że zestawy zadań były identyczne dla każdej klasy, a zatem największą trudność i zarazem wyzwanie stanowiły z pewnością dla czwartoklasistów. W finale ustnym klas czwartych ze względu na remis konieczne było przeprowadzenie dogrywki, w czasie której Dawid Motyl ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele świetnie poradził sobie z pamięciowym obliczaniem iloczynów przekraczających zakres przewidziany regulaminem i uzyskał w ten sposób tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia Czwartoklasistów.

Patryk Niemiec z klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Sokołowcu i Dawid Sobolewski z klasy piątej Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele otrzymali dyplomy finalistów konkursu.

Uczniów przygotowały nauczycielki matematyki: pani Małgorzata Kijowska z SP w Sokołowcu i pani Jolanta Dynerowicz z SP w Nowym Kościele.

Laureatom i finalistom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia: Iwona Dominiak-Warchoł i Ewelina Niklewicz-Dębicka

Opracowała: Jolanta Dynerowicz